TAHSİLAT MAKBUZU

Tahsilat Makbuzu

Tahsilat makbuzu, firmalar için olmazsa olmaz gereklilikler arasında yer almaktadır. Faturalı alacaklara karşılık olarak firmaların ve şirketlerin tahsilde bulunduğu fiyatlandırma karşılığında müşteriye düzenlemesini yaparak verdiği evraklardır tahsilat makbuzları, yani olmadığı taktirde güven durumu oluşmayacaktır. Tahsilat makbuzu için firmalar ve şirketler, matbaa firmalarına başvurmaktadırlar. Bu yönde gerekliliklerin artış göstermesine paralel olarak matbaa sayısında da artışlar görülmektedir. Bu yüzden tahsilat makbuzu için çok temkinli davranmanız, bu alanda uzmanlaşmış olan bir matbaa firması ile irtibata geçmeniz çok faydalı ve doğru olacaktır. Çünkü resmi evraklar oldukları için müşteriye de güven verecek kalitede olmalıdırlar. Çek, senet, banka havalesi ya da nakit olarak alınmakta olan tahsilat makbuzu düzenlemek ile kayıtlar resmileştirilmiş olmaktadır. Düzenlenmiş olan bu makbuz, doğabilmesi her daim muhtemel olan bir ihtilaf durumuna karşın ispat niteliğini bünyesinde bulundurmaktadır. Nüshalı olacak şekilde düzenlenmektedir bu tür evraklar. Bir kopyası müşteride bir kopyası ise firmada bulunacak şekilde düzenlemeleri yapılmaktadır.
Yukarıda tahsilat makbuzunun ne kadar büyük öneme sahip olduğundan bahsetmiş olduk. İyi bir matbaa, bu önemli noktalardan haberdar olarak üretimde harekete geçmelidir. Biz de kendisine güvenen ve her daim tecrübe dahilinde hareket eden bir matbaa firması olarak diğer ürünlerimizin üretiminde olduğu gibi tahsilat makbuzu üretiminde de kendimize güvenmekteyiz. Bu kendimize güvenimizi de başarılarımız ile taçlandırmaya devam etmekteyiz. 
Tahsilat makbuzları, kullanım ve ödeme biçimlerine göre kişileştirilmesi muhtemel olan tasarıma sahip olmaktadır. Sürekli form yahut ofset baskı cilt olarak yapılması mümkün olmaktadır. Ödeme türlerine göre kutucuklar açabilme şansı da vardır. En güvenilir ve hızlı biçimde tüm bilgi girişlerinizi yapmanızı kolay bir şekilde sağlamaktadır. 
Tahsilat makbuzunun sunuyor olduğu bu tür avantajlardan ve resmiyetinden eksiksiz bir şekilde faydalanmak istiyorsanız ve siz de tahsilat makbuzunun ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunun farkındaysanız, yapmanız gereken tek şey bize güvenmek olacaktır. Bu konuda tecrübeli olan ekip arkadaşlarımız ile birlikte kusursuz hizmetimizi sizlere sunmak için beklemedeyiz. Müşterilerimizin memnuniyeti ile birlikte yeni başarıların altına imzamızı atmaktayız. 
yukarı